• Wpisów: 633
  • Średnio co: 3 dni
  • Ostatni wpis: 137 dni temu, 16:58
  • Licznik odwiedzin: 107 969 / 2106 dni
 
kaasiaa20
 
Hej!

Dzisiaj tak trochę inaczej :) Moim noworocznym postanowieniem było oglądać więcej filmów i czytać więcej książek. Jak na razie idzie mi to całkiem nieźle. Udało mi się znaleźć czas na obejrzenie kilku filmów i przeczytanie trzech książek.

Jednak żeby nie przedłużać podzielę się tylko tymi wartymi uwagi. Na początek filmy. Wybrałam dwa, które wywarły na mnie ogromne wrażenie. Pierwszy ze względu na świat, fantazję i przesłanie a drugi... Najzwyczajniej w świecie mnie wzruszył, ale i zaskoczył.

1. Osobliwy dom Pani Peregrine

7730487.3.jpg


Film opowiada historie chłopca, któremu dziadek od dziecka opowiadał o świecie pełnym wyjątkowych istot. Kiedy dziadek umiera chłopiec postanawia ten świat odnaleźć. Świat pełen osób o wyjątkowych zdolnościach, świat poza Naszym wymiarem. Polecam!


2. Światło między oceanami


5835842e66168_o,size,933x0,q,70,h,707bf8.jpg


Piękna ekranizacja książki o tym samym tytule. Historia miłosna inna niż wszystkie. Pokazuje jak silna potrafi być miłość i ile mąż jest w stanie poświecić dla ukochanej żony. Weteran wojenny postanawia zostać latarnikiem. Zakochuje się w pięknej dziewczynie i poślubia ją by mogła razem z nim zamieszkać na wyspie. Do uzupełnienia idealnej układanki brakuje tylko jednego, małego elementu. Owocu miłości- dziecka...

Jeśli chodzi o książkę znowu będzie łzawo i wzruszająco.


1. Ostatnia nuta


ostatnia-nuta-b-iext36381189.jpg


Historia miłości, która przetrwała wiele... Pokazuje Nam jak ważne jest życie rodzinne, to co mamy tu i teraz. Ile możemy stracić przez pogoń za pieniądzem i lepszym jutrem. Dodatkowo książkę ubarwia historia pewnej gitary. Przy czytaniu nie obyło się bez łez...


Teraz taka mała prośba do Was! Proszę o tytuły wyciskaczy łez i tych filmowych i tych książkowych :)


Buziaki :*

Nie możesz dodać komentarza.
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten wpis.

  Wyświetlanie: od najstarszego | od najnowszego